22.01.2026.

UHAPŠENO 13 OSUMNJIČENIH ZA KRIJUMČARENJE LJUDI

  • U kategoriji Vesti
  • 5. jun 2015.
  • 100 Pregleda
UHAPŠENO 13 OSUMNJIČENIH ZA KRIJUMČARENJE LJUDI

Vranje, Preševo – Policija u Vranju zadržala je u pritvoru do 48 sati 13 osoba zbog sumnje da su organizovale prevoz ilegalnih migranata, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Vranje, Preševo – Policija u Vranju zadržala je u pritvoru do 48 sati 13 osoba zbog sumnje da su organizovale prevoz ilegalnih migranata, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Sumnja se da su oni od 15. aprila do 23. maja 2015. godine organizovali prevoz 88 ilegalnih migranata iz Avganistana, Sirije i Konga, koji su nezakonito prešli makedonsko-srpsku granicu.

Zbog sumnje da su izvršili produženo krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i krijumčarenje ljudi, sudija za prethodni postupak Osnovnog suda u Vranju odredio je pritvor do 30 dana H.S. (18), M.R. (20), F.Š. (23) iz okoline Preševa, D.S. (27), N.T. (24), D.I. (60) iz Vranja, kao i M.M. (25) i I.S. (26) iz okoline Vranja.

D.I, N.T. i D.S. terete se da su počinili i krivično delo falsifikovanja isprava, navodi se u saopštenju.

Od osumnjičenih je privremeno oduzeto sedam motornih vozila kojima su prevoženi migranti. Pet vozila je imalo falsifikovne registarske tablice, dok su u jednom  vozilu bili falsifikovani brojevi motora i šasije.  

Izvor: Beta, Akter i Koordinaciono telo 

Pogledajte još

Arhiva članaka

Najnovije