23.01.2026.

SMOTRA RECITATATORA „PESNIČE NARODA MOG“

  • U kategoriji Vesti
  • 11. april 2016.
  • 103 Pregleda
SMOTRA RECITATATORA „PESNIČE NARODA MOG“

Leskovac – Okružna smotra recitatora „Pesniče naroda mog“ održana je  u Leskovačkom kulturnom centru, a na njoj je učestvovalo 100 dece iz Leskovca, Bojnika, Vučja, Vlasotinca, Pečenjevca, Medveđe i Lebana.

Leskovac – Okružna smotra recitatora „Pesniče naroda mog“ održana je  u Leskovačkom kulturnom centru, a na njoj je učestvovalo 100 dece iz Leskovca, Bojnika, Vučja, Vlasotinca, Pečenjevca, Medveđe i Lebana.

Organizator  smotre recitaora je Društvo za srpski jezik i književnost Srbije, podružnica Jablaničkog okruga, kao i Leskovački kulturni centar.

Takmičari su, prema uzrastu, podeljeni u tri kategorije: niži uzrast – od prvog do četvrtog razreda osnovne škole, srednji uzrast-od petog do osmog razreda osnovne škole i stariji uzrast – učenici srednjih škola.

O kvalitetu interpretacije učenika odlučivao je tročlani žiri sastavljen od profesora srpskog jezika i književnosti, a pobednici sa Okružne smotre direktno su se plasirali na Republičku smotru, koja će se održati maja meseca u Valjevu.

Izvor: Jugmedia i Koordinaciono telo

 

Pogledajte još

Arhiva članaka

Najnovije