22.01.2026.

PROJEKAT ZA 40 FIRMI ŽENSKOG PREDUZETNIŠTVA

  • U kategoriji Vesti
  • 9. april 2015.
  • 77 Pregleda
PROJEKAT ZA 40 FIRMI ŽENSKOG PREDUZETNIŠTVA

Nova Varoš – „U okviru programa Evropski progres, koji pokriva 34 opštine južne i jugozapadne Srbije, 40 najuspešnijih projekata ženskog preduzetništva dobiće po 10.000 evra za pokertanje biznisa“, izjavila je saradnica na tom projektu Ana Nedeljković.

Nova Varoš – „U okviru programa Evropski progres, koji pokriva 34 opštine južne i jugozapadne Srbije, 40 najuspešnijih projekata ženskog preduzetništva dobiće po 10.000 evra za pokertanje biznisa“, izjavila je saradnica na tom projektu Ana Nedeljković.

Najuspešnijih 40 preduzetničkih projekata dobiće po 10.000 evra za nabavku opreme za otpočinjanje sopstvenog biznisa u vlasništvu žena. Obuka će trajati naredna dva meseca, konkurs će biti raspisan na leto, a već na jesen nova preduzeća mogu da počnu sa radom“, rekla je Nedeljković na sesiji Evropskog projekta na Zlataru. Tema skupa bila je kako do bespovratnih sredstava za pokretanje ženskog biznisa.

Program Evropski progres već tri godine finansira razvoj ženskog preduzetništva na jugu i jugozapadu Srbije. Suvlasnica firme „Novoteks“ iz Nove Varoši Nadežda Kolašinac ohrabrila je sve buduće preduzetnice da hrabro započnu sopstveni biznis.

„Nije teško započeti sopstveni biznis ako imate ideju i cilj, naročito u današnje vreme kada ima dosta podrške od državnih i nevladinih organizacija, koja je uvek dobrodošla“, rekla je Kolašinac .

Za bespovratna sredstava za pokretanje ženskog biznisa, koja se dodeljuju u okviru projekta Evropskog progresa   „Vreme je za uspešne žene“, mogu da konkurišu sve nezaposlene žene koje su registrovane  na evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje i koje žive u jednoj od 34 opštine koje učestvuju u realizaciji aktivnosti programa Evropski progres. Pomenute opštine uključuju i opštine Preševo, Bujanovac i Medveđu.

Izvor: Tanjug, Privredni pregled i Koordinaciono telo

 

Pogledajte još

Arhiva članaka

Najnovije