Врање – Циљ покретања акције „Предузетништво за млад регион“ је обуздавање незапослесности и беспослице које све више притискају младе и образоваане људе у Врању и Пчињском округу.
Врање – Циљ покретања акције „Предузетништво за млад регион“ је обуздавање незапослесности и беспослице које све више притискају младе и образоваане људе у Врању и Пчињском округу. Акцију је покренула врањска самоуправа заједно са Омладинским савезом Врања и грађанским удружењем „Рилоуд“ . Акција се односи на бесплатну двомесечну обуку за самозапошљавање и она превазилази оквире града Врања. У њој ће учествовати млади до 30 година из Врања, Врањске бање и Бујановца који досад нису успели да остваре своје пословне идеје.
Циљ је да се до краја године око седемдест младих људи из регије обучи за бављење предузетништвом. Они ће токим обуке бити упућени у основе менаџмента, комуникационе вештине, вештину решавања конфликта, стицање самопуздања и интернет предузетништво, које им омогућава излазак на светско тржиште.
Циљ ове акције је и да се афирмише предузетнички дух код младих, да се што више незапослених младих људи мотивише за бављење предузетништвом, као и да се оспособе за улазак у малу привреду.
Извор: Привредни преглед и Координационо тело