Bujanovac – Čitav klenički kraj sa preko 5.000 stanovnika već je nekoliko godina bez direktnog javnog prevoza ka Bujanovcu, sedištu opštine.
Bujanovac – Čitav klenički kraj sa preko 5.000 stanovnika već je nekoliko godina bez direktnog javnog prevoza ka Bujanovcu, sedištu opštine.
Vranjski „Kavim Jedinstvo”, najveći regionalni prevoznik, nema direktnu liniju iz kleničkog kraja za Bujanovac, već samo po dva polaska dnevno iz Radovnice i Prohora Pčinjskog, ali za Vranje.
Stanovnici Klenika kažu da je ovaj problem posebno vidljiv sada, na početku školske godine, jer veliki broj đaka iz tog kraja pohađa Srednju školu „Sveti Sava”, pa se na razne načine dovijaju da dođu do Bujanovca, a posebno da se vrate kući.
„Deca su prinuđena da čekaju autobus iz Radovnice i Trgovišta za Vranje, pa da presedaju u Davidovcu i tu čekaju prevoz za Bujanovac. Još je veći problem oko povratka, posebno kada su deca u drugoj smeni”, kazala je majka jednog srednjoškolca iz tog kraja.
Privatni kombi prevoznici odustali su od taksi prevoza iz ovog kraja zbog komplikovane procedure za dobijanje dozvole.
Teško se dobija dozvola i za redovan linijski prevoz jer su potrebne dozvole lokalnih samouprava kroz čiju teritoriju se prolazi, ali i saglasnost nadležnih službi i institucija u Beogradu.
Saša Arsić, predsednik Mesne zajednice Klenike kaže da niko ne može da natera privatnika da uvede neku liniju ako mu se to ne isplati.
“Kavim Jedinstvo verovatno očekuje neku dotaciju opštine kako bi uspostavio direktnu liniju do Bujanovca,” rekao je Arsić, koji je i bujanovački opštinski većnik.
Izvor: Vranjske, Bujanovačke i Koordinaciono telo








