Медвеђа – Туристичка организација општине Медвеђа је на конкурсу који се односи на нематеријално културно наслеђе, код Министарства Културе и информисања Владе Републике Србије конкурисала са два пројекта, за која су одобрена средства.
Медвеђа – Туристичка организација општине Медвеђа је на конкурсу који се односи на нематеријално културно наслеђе, код Министарства Културе и информисања Владе Републике Србије конкурисала са два пројекта, за која су одобрена средства.
Први пројекат, чија је укупна вредност 300,000 динара, се односи на дигитализацију старих заната општине Медвеђа. Пројекат има за циљ препознавање и истраживање старих заната који су постојали, а и данас постоје у општини Медвеђа и исте дигитализује у виду краткометражног документарног филма.
Други пројекат, под називом„ Усмена традиција општине Медвеђа“, се односи на истраживање и дигитализацију старих песама и здравица из народа. Циљ пројекта је да се отргне од заборава начин живљења старих предака и свега онога што ера модерног доба потискује и баца у заборав. Све песме и здравице, које пројектни тим успе да сакупи, ће бити објављене у аудио запису и одштампане у књизи. Министарство је овај пројекат подржало са 300.000,00 дин.
Координатор пројекта Милан Стевановић ће са својим пројектним тимом и стручним сарадницима из области културе у наредним месецима радити на истраживању и прикупљању материјала за ове пројекте, као и на спровођењу пројектних активности. Пројектне активности ће трајати до новембра, а промоција пројеката се очекује за време одржавања културно-туристичке манифестације „Вече усмене традиције општине Медвеђа“ средином децембра.
Извор: Инфо центар Југ и Координационо тело