27.01.2026.

OLAKŠICE ZA POČETNIKE U BIZNISU

  • U kategoriji Vesti
  • 16. januar 2018.
  • 81 Pregleda
OLAKŠICE ZA POČETNIKE U BIZNISU

Preševo, Bujanovac, Medveđa – Ova godina će biti posebno važna za one koji tek razmišljaju da pokrenu svoj posao, jer ih očekuje oslobođenje od plaćanja poreza i doprinosa na zarade za sebe, kao i na zarade do devet zaposlenih.

Preševo, Bujanovac, Medveđa – Ova godina će biti posebno važna za one koji tek razmišljaju da pokrenu svoj posao, jer ih očekuje oslobođenje od plaćanja poreza i doprinosa na zarade za sebe, kao i na zarade do devet zaposlenih.

Za početak, firme mogu elektronski da se registruju, bez papira. Onlajn registracija obuhvata elektronsku prijavu potpisanu kvalifikovanim elektronskim sertifikatom preduzetnika ili ovlašćenog podnosioca prijave, a e-prijava se popunjava u aplikaciji dostupnoj preko portala Agencije za privredne registre, gde je omogućeno i elektronsko plaćanje platnim karticama. Za kratko vreme se na sajtu APR objavljuje i rešenje o osnivanju.

Oni koji osnivaju biznis mogu da računaju na oslobađanje od plaćanja doprinosa za obavezno socijalno osiguranje i poreze na zarade, kako u ovoj, tako i u narednoj godini. Oslobađanje od plaćanja poreza na zarade odnosi se na zaradu preduzetnika i najviše devet novozaposlenih u njegovoj firmi.

Početnici u poslovanju u ovoj godini neće morati da koriste pečat u poslovanju s bankama, a nisu ni u obavezi da izdaju papirne fakture i dostavljaju ih partnerima poštom, već će sve aktivnosti oko naplate posla moći da završe putem elektronskih faktura.

Za početnike u poslovanju važna vest je i mogućnost podnošenja novih elektronskih poreskih prijava za utvrđivanje paušalnog poreza, kao i poreza na kapitalne dobitke.

Izvor: RTV Ritam i Koordinaciono telo

 

Pogledajte još

Arhiva članaka

Najnovije