Архиве




  • ВЛАДА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ УСВОЈИЛА ПРЕДЛОГ ИЗМЕНА ЗАКОНА О ФИНАНСИРАЊУ ЛОКАЛНИХ САМОУПРАВА

    ВЛАДА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ УСВОЈИЛА ПРЕДЛОГ ИЗМЕНА ЗАКОНА О ФИНАНСИРАЊУ ЛОКАЛНИХ САМОУПРАВА0

    Београд – Министарка државне управе и локалне самоуправе Ана Брнабић рекла је да је Влада Републике Србије усвојила Предлог измена Закона о финансирања локалних самоуправа који предвиђа смањење удела општина и градова у приходима од пореза на зараде.

    ОПШИРНИЈЕ
  • ШЕСТИ ЗЛАТНИ КОТЛИЋ ГЕЈЗЕРА У СИЈАРИНСКЈ БАЊИ

    ШЕСТИ ЗЛАТНИ КОТЛИЋ ГЕЈЗЕРА У СИЈАРИНСКЈ БАЊИ0

    Медвеђа – Организација спортских риболоваца „Горња Јабланица“из Медвеђе, у сарадњи са Туристичком организацијом Медвеђа и Специјалном болницом за рехабилитацију „Гејзер“ из Сијаринске бање ,21. августа организују шести Златни котлић Гејзера.

    Програм ове туристичко – спортске манифестације је следећи:

    Од 8 до 10 часова одржава се такмичење у спортском риболову.

    Од 12 до 14 часова одржава се такмичење у кувању рибље чорбе на кеју у Сијаринској Бањи.

    Од 14 часова наступају КУД „Вез“ и КУД „Ромска суза“ из Медвеђе.

    Од 15 часова у летњој башти ресторана „Снежник“ је свечано проглашење победника, уручивање награда, медаља, пехара и захвалница, пригодан забавни програм уз оркестар „Јужњаци“ и дегустација спремљених рибљих чорби на такмичењу.

    Извор: Инфо центар Југ и Координационо тело 

    ОПШИРНИЈЕ
  • ПОЧЕЛИ ЈАВНИ РАДОВИ У МЕДВЕЂИ, ЛЕБАНУ И ВЛАСОТИНЦУ

    ПОЧЕЛИ ЈАВНИ РАДОВИ У МЕДВЕЂИ, ЛЕБАНУ И ВЛАСОТИНЦУ0

    Медвеђа, Лебане, Власотинце – Филлијала Национале службе за запошљавање (НСЗ) у Лесковцу ће ове године спроводити јавне радове у сарадњи са три локане самоуправе на територији Јабланичког округа, Медвеђом, Лебаном и Власотинцем.

    ОПШИРНИЈЕ
  • ЗАВРШЕН ТРУНИР У БАСКЕТУ У МЕДВЕЂИ

    ЗАВРШЕН ТРУНИР У БАСКЕТУ У МЕДВЕЂИ0

    Медвеђа – У Медвеђи је завршен трећи по реду турнир у баскету „Медвеђа 2016“, који је и ове године организовала Туристичка организација Медвеђа, уз подршку локалне самоуправе.

    На програму су били полуфинални и финални мечеви, као и такмичење у бацању тројки. За најбоље екипе, као и за поједнице, обезбеђене су пригодне награде. Финално вече посматрало је више стотина гледалаца на терену код „Вртића“.

    По завршетку утакмица додељене су награде за најбоље појединце и екипе.  За најбољег „тројкаша“ проглашен је Александар Миленовић, најбољи поентер турнира је Немања Церовић, а најбољи и најкориснији играч турнира је Јован Ракић.

    Трећепласирана екипа освојила је пехар, медаље и мајице, као и новчану награду у износу од 10.000 дин, другопласирана екипа, поред наведног, освојила је и новчану награду од 15.000 дин, док је првопласирана екипа „Мили и другари“ освојила пехар намењен победнику турнира, медаље, мајице и новчану награду од 20.000 дин.

    Извор: Инфо центар Југ и Координационо тело

    ОПШИРНИЈЕ