Latest Posts

Top Authors

  • „СИМПО” ОБЕЛЕЖИО ЈУБИЛЕЈ0

    Извор: Политика / Врање – Компанија „Симпо” обележила је јуче 49-годишњицу пословања, а гост им је био председник Србије Томислав Николић, који је поручио да ће држава помоћи да преброде тренутну кризу, јер, како је рекао, такве фирме Србију вуку напред.Николић, који је јуче обишао „Симпове” фабрике у Прешеву, Бујановцу и Врању, рекао је да је помоћ државе потребна пре свега због стратешког значаја те компаније за развој југа Србије и целокупне домаће економије.

    ОПШИРНИЈЕ
  • „СИМПЕН“ ИЗ БУЈАНОВЦА СТАНОВНИШТВУ ПОПЛАВЉЕНОГ ПОДРУЧИЈА ДОНИРА ДУШЕКЕ И ЈАСТУКЕ

    „СИМПЕН“ ИЗ БУЈАНОВЦА СТАНОВНИШТВУ ПОПЛАВЉЕНОГ ПОДРУЧИЈА ДОНИРА ДУШЕКЕ И ЈАСТУКЕ0

    Предузеће за производњу сунђера и нетканог текстила је ставило на располагање Црвеном крсту Србије 500 душека и 115 јастука као донацију за помоћ поплавом угроженом становништву.

    ОПШИРНИЈЕ
  • „СЕДНИЦОМ“ У МЕДВЕЂИ ЗАВРШЕН ЦИКЛУС ПОСЕЛА ЗА ОВУ ГОДИНУ

    „СЕДНИЦОМ“ У МЕДВЕЂИ ЗАВРШЕН ЦИКЛУС ПОСЕЛА ЗА ОВУ ГОДИНУ0

    Медвеђa – У духу традиције и очувања нематеријалне културне баштине житеља Горње Јабланице почев од 1. фебруара, Туристичка организација општине Медвеђа је организовала „Седнице“ односно Посела.

    ОПШИРНИЈЕ
  • „СВЕТОСАВЦИ” ПРИКУПИЛИ ПОМОЋ ЗА ПОРОДИЦУ СA ТРОЈЕ ДЕЦЕ

    „СВЕТОСАВЦИ” ПРИКУПИЛИ ПОМОЋ ЗА ПОРОДИЦУ СA ТРОЈЕ ДЕЦЕ0

    Бујановац – Ученици и наставници Средње стручне школе „Свети Сава” су још једном  показали хуманост.

    ОПШИРНИЈЕ
  • „СВЕТОСАВЦИ“ У ПЕТАК НА ТРГУ СЛАВЕ СА ТРУБАЧИМ

    „СВЕТОСАВЦИ“ У ПЕТАК НА ТРГУ СЛАВЕ СА ТРУБАЧИМ0

    Матуранти бујановачких средњих школа „Свети Сава“ и “Сезаи Сурои” у петак завршавају школску годину. Последњи школски дан “Светосавци” ће традиционално обележити уз трубаче на градском тргу од 14 часова, а затим ће славље наставити у једном од локалних кафића. Матурско вече прославиће 10. јуна, док ће њихови албански другари то исто учинити два дана раније, 8. јуна.

     

    ОПШИРНИЈЕ
  • „СВЕТОСАВЦИ“ САМИ УЛЕПШАЛИ ШКОЛУ ЗА ПРАЗНИКЕ

    „СВЕТОСАВЦИ“ САМИ УЛЕПШАЛИ ШКОЛУ ЗА ПРАЗНИКЕ0

    Бујановац – Београд – Почело је тако што су ученици једног одељења Средње школе „Свети Сава“ у Бујановцу, пре одласка на зимске празнике, сами скупили новац и окитили учионицу. Њиховим примером кренула су и друга одељења, а затим су анимирали професоре и остало школско особље и дошли на идеју да украсе главни школски хол.

    ОПШИРНИЈЕ