Konferencija za novinare – Prvi sajam investicionog potencijala opština Preševo, Bujanovac, i Medveđa. 08. april, 13:00 sati, Privredna komora Srbije, Resavska 15, sala 4, drugi sprat.
Konferencija za novinare – Prvi sajam investicionog potencijala opština Preševo, Bujanovac, i Medveđa
08. april, 13:00 sati, Privredna komora Srbije,
Resavska 15, sala 4, drugi sprat
Koordinaciono telo Vlade Republike Srbije za opštine Preševo, Bujanovac i Medveđa i Privredna komora Srbije, uz podršku Ambasade SAD, organizuju Prvi sajam investicionog potencijala opština Preševo, Bujanovac i Medveđa, 25. aprila, u Privrednoj komori Srbije. Na konferenciji za štampu, povodom održavanja sajma govoriće:
- Željko Sertić, predsednik Privredne komore Srbije
- Majkl Kirbi, ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji
- Zoran Stanković, predsednik Koordinacionog tela za opštine Preševo, Bujanovac i Medveđa
Cilj sajma je da se potencijalnim investitorima predstavi privredni potencijal lokalnih zajednica Preševa, Bujanovca i Medveđe, kao i investicioni planovi i projekti privrednih subjekata sa područja ovih opština. Sa druge strane, sajamski izlagači imaće mogućnost da u direktnim razgovorima sa zainteresovanim partnerima razmotre moguće vidove saradnje, uključujući i investicije.
Koordinaciono telo za opštine Preševo, Bujanovac i Medveđa, prošle godine, malim i srednjim privrednim društvima, preduzetnicima i poljoprivrednim zadrugama u Preševu, Bujanovcu i Medveđi dodelilo je bespovratna sredstva za razvoj i otvaranje novih radnih mesta. Očekuje se da sajam pruži konkretan doprinos ukupnom privrednom rastu ove tri opštine.
Napomene:
Akreditacije za medije su obavezne i mogu se poslati najkasnije do 11:00 sati u ponedeljak, 8. aprila, na mejl: informisanje@pks.rs







