Бујановац – Турска агенција за сарадњу и координацију ТИКА ће донирати општини Бујановац камион за сакупљање смећа и 20 контејнера, вредних 69 хиљада евра.
Бујановац – Турска агенција за сарадњу и координацију ТИКА ће донирати општини Бујановац камион за сакупљање смећа и 20 контејнера, вредних 69 хиљада евра.
Председник општине Бујановац Нагип Арифи је са координаторком канцеларије ТИКА у Србији Чалом Гултек Тосбат потписао меморандум о сарадњи који предвиђа донацију у опреми за сакупљање отпада.
Донација из Турске стиже у тренутку кулминације проблема са смећем у граду и околини.
„Турска ТИКА се враћа у Бујановац са конкретним пројектима. Током састанка се разговарало и о могућностима за финансирање пројеката усмерених на развој женског предузетништва у општини“, поручују из општинске администрације.
ТИКА је у Бујановцу присутна више од деценије, а највећи пројекат који је реализовала са локалном самоуправом био је изградња и опремање школе у Великом Трновцу 2013. године, за који је турска агенција обезбедила више од милион евра.
Извор: Бујановачке и Координационо тело








